AD FONTES – K pramenům v Umweltzentrum Drážďany

AD FONTES je česko-německý projekt realizovaný v rámci programu Interreg V A „Ahoj sousede – Hallo Nachbar“, který je financován Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Partnery projektu jsou Asociace TOM ČR, zastoupená Opárenským mlýnem, spolky Erzgebirgsverein z Annabergu-Buchholze, DOMINO Soziale Projekte ze Žitavy a Umweltzentrum Drážďany. Projekt je realizován v období od října 2017 do září 2020.

Opárenský mlýn naleznete v Českém středohoří v Opárenském údolí, nedaleko obcí Velemín a Chotiměř u Lovosic. Jedná se o malebný region vhodný pro výlety (zřícenina hradu Opárno) a putování (vrch Lovoš nebo Císařské schody).
Po rozsáhlých stavebních sanačních prací na mlýně dojde nyní k rozšíření jeho nabídky o kulturní a ekologické akce vhodné pro různorodé cílové skupiny. Díky dlouholetým zkušenostem z česko-německých akcí a v oblasti ekologické výchovy podpoří Umweltzentrum tento záměr vypracováním a otestováním dvou tematických nabídek a realizací školení pro multiplikátory.

Aktuálně pracujeme na sestavení pěti kurzů na téma voda a třídenního kurzu na téma proměny, které budou vhodné jak pro žáky, tak pro rodiny s dětmi z Čech i Německa.

Umweltzentrum Dráždany